![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 7437013
*
nr 743 7013
Jim Dine
(f. 1935), USA
Färglitografi , Jim Dine, 1982, Louisiana Hearts, 53/100 mm: 22x35
Jim Dine, amerikansk popkonstnär, född 1935.
Följerätt
Utrop:
4.500 kr
Såld:
6.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:23:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 23:09:21
1
4.000 kr
23/2 08:18:48
2
5.400 kr
26/2 20:04:55
3
5.100 kr
27/2 06:43:36
2
Vinnande bud
27/2 11:22:18
1
5.400 kr
27/2 18:09:50
1
5.600 kr
27/2 18:10:19
1
5.800 kr
27/2 18:14:48
1
6.000 kr
27/2 18:18:47
4
6.300 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jim dine litografi litografier litografiskt blad louisiana hearts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Jim Dine
Jim Dine, amerikansk popkonstnär, född 1935.
Läs mer om Grafik
nr 743 7013
Jim Dine
(f. 1935), USA
Färglitografi , Jim Dine, 1982, Louisiana Hearts, 53/100 mm: 22x35
Jim Dine, amerikansk popkonstnär, född 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.500 kr |
Såld: | 6.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 23:09:21 | 1 | 4.000 kr |
23/2 08:18:48 | 2 | 5.400 kr |
26/2 20:04:55 | 3 | 5.100 kr |
27/2 06:43:36 | 2 | Vinnande bud |
27/2 11:22:18 | 1 | 5.400 kr |
27/2 18:09:50 | 1 | 5.600 kr |
27/2 18:10:19 | 1 | 5.800 kr |
27/2 18:14:48 | 1 | 6.000 kr |
27/2 18:18:47 | 4 | 6.300 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.![](/tema/themes/{7D72AADE-6D92-4999-AD32-DDDAAE47E348}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jim dine litografi litografier litografiskt blad louisiana hearts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25